
optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Krótka definicja z Wikipedii. Linkowanie
Linkowanie (ang. Link building) – zestaw działań związanych z optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych wewnątrz i na zewnątrz strony internetowej, których celem jest poprawienie pozycji witryny w wyszukiwarkach internetowych, a pośrednio zwiększenie ilości wejść na daną stronę lub linków zwrotnych. Poprawna implementacja linkowania może zwiększyć ilość wysokiej jakości odniesień do danej strony internetowej, co z kolei może przełożyć się na wyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek internetowych. Wykorzystywane jest także jako strategia w kampaniach marketingowych, których celem jest zwiększenie świadomości marki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie
Poradnik o pozycjonowaniu stron
W dzisiejszym praktycznym poradniku na temat pozycjonowania stron internetowych zastanowimy się nad tym, jak to możliwe, że można dziś spotkać firmy, które są na bardzo wiele fraz wysoko w wyszukiwarkach internetowych, zwłaszcza w Google. Otóż jest to możliwe dzięki stosowaniu wielu zaawansowanych algorytmów i odpowiednich strategii. Dzięki temu można wskazać takie działania, które będą efektywne nie tylko w krótkim terminie, ale zwłaszcza długoterminowo. To właśnie wieloletnie utrzymanie pozycji w TOP10 jest największym wyzwaniem dla pozycjonowania stron i to stanowi zdecydowanie największą przeszkodę dla wszystkich tych, którzy zajmują się tym zawodowo.